Ozdoby
Lampa

Lampa z tykwy

Jednym z najpopularniejszych i chyba najbardziej pożądanych przedmiotów w Polsce, które można zrobić z tykwy jest lampa. Wiele osób zainteresowało się tą rośliną po pierwszej wizycie w restauracji Sphinx, w której, obok kelnerów wyłącznie płci męskiej, lampy z tykwy są wizytówką tego lokalu. Nie ma się co dziwić, bowiem tego typu lampa, oprócz funkcji praktycznej, jest przepiękną ozdobą nadającą pomieszczeniu niepowtarzalny klimat.

Podstawową formą takiej lampy jest wysuszona i oczyszczona tykwa (kalabasa) z różnego typu wzorami wywierconymi na jej powierzchni. Często w powstałe dziurki wtykane są kolorowe koraliki, podkreślające nadane wzory. W górnej części tykwy wywierca się otwór, przez który przechodzi przewód dostarczający prąd do żarówki. Otwór zazwyczaj ukrywa się owijając łęt owocu, sizalowym sznurkiem.

Różnorodność kształtów owoców jak i wzorów je zdobiących jest praktycznie nieograniczona, co sprawia, że każda zrobiona przez nas lampa będzie niepowtarzalna i jedyna w swoim rodzaju.


REKLAMA
    Dopisz się do naszej MAPY GOŚCI!